Piekarnik nagrzewamy do 150 stopni. Migdały wsypujemy na blaszkę i wstawiamy do piekarnika na około 10 minut, aż migdały zaczną się złocić - sprawdzamy. Białko ubijamy, aż się spieni. Dodajemy cukier, cayenne, kmin i łyżeczkę soli (najlepiej grubej). Dokładnie mieszamy i wsypujemy przestudzone lekko migdały. Mieszamy tak, by każdy migdał pokryty był przyprawami - lub mniej więcej. Wsypujemy z powrotem na blaszkę i znów wstawiamy do piekarnika. Pieczemy przez 10-15 minut, co jakiś czas mieszając, aż będą złote, suche i chrupiące. Studzimy przed podaniem.
Temperatura podawania: zimna
Główny składnik: wegetariańska
Kiedy przygotować Migdały z przyprawami: można zrobić wcześniej
Biscotti z pieprzem i migdałami Szalenie użyteczne i eleganckie biscotti, odpowiednie do wszelkiego rodzaju pasztetów, terrines, rillettes, past serowych. Świetne do pogryzania przy winie, znakomite jako wytworny i oryginalny dodatek do deski serów. Jednym słowem - uniwersalne (i naprawdę bardzo pyszne)!
Doskonałe orzechy pekanowe z przyprawami Naprawdę znakomite, leciutko pikantne, słodkie i słone jednocześnie, orzeszki pekanowe. Po raz pierwszy jadłam je jako element sałatki ze szpinaku (przepis wkrótce!), ale świetne są też jako zwykła pogryzka do drinków.
Placek imbirowy z lukrem Święta idą - czas na pierniki i różne inne pachnące korzeniami ciasta. Anglosasi robią bardzo dobre ciasta imbirowe (to chyba ich najulubieńsza przyprawa), z dodatkiem kawałków imbiru w syropie i z ciemnym cukrem lub melasą. Pyszne z filiżanką... no tak, herbaty, rzecz jasna.
Całuski z migdałami Jeszcze jedne świąteczne ciasteczka - z kruchego ciasta, z migdałami i imbirem. Doskonałe do kawy lub herbaty - poza tym talerz mieszanych ciasteczek wygląda zawsze bardzo kusząco.
Granola (czyli rodzaj muesli) Domowe muesli! W klasycznej wersji do tej mieszanki ziaren dodaje się (przed prażeniem) jeszcze rodzynki lub suszone owoce, ja jednak wolę bez, bo z rodzynkami granola za bardzo rozmięka, robi się lepka. Wolę do miski z mlekiem i granolą dodać świeże owoce.