W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.
X

Piece of cake

JesteÅ› w: Przepisy kulinarne / Przepisy / Weneckie grzanki z grzybami

Menu


Wasze komentarze

Ciekawostki i specjały kulinarne wprost do Twojej skrzynki. Podaj adres e-mail:


Partner

Dodaj GazetkÄ™ do Google


Małe danie

Weneckie grzanki z grzybami

Bardzo pyszne, jesienne danie, do którego możemy wykorzystać rozmaite resztki mięsa (kurczak, wołowina, biała kiełbasa...). Do grzanek przydałby się kieliszek czerwonego wina i miska sałaty.

Kraj pochodzenia: WÅ‚ochy-Wenecja

Liczba porcji: 4

Czas przygotowania: ekspresowe

Stopień trudności: łatwa

Składniki:

  • 600 g mieszanych grzybów (najlepiej leÅ›nych)
  • zÄ…bek czosnku
  • oliwa z oliwek
  • 250 g (ćwierć kilo) resztek pieczonego lub gotowanego miÄ™sa i/lub wÄ™dliny
  • pÄ™czek natki pietruszki
  • 8 dużych kromek tostowego chleba
  • 2 jajka
  • tarta buÅ‚ka

Weneckie grzanki z grzybami - Opis przyrzÄ…dzania:

Grzyby przebieramy, ocieramy z leśnych pozostałości i drobno kroimy. Czosnek obieramy i siekamy. Na patelni rozgrzewamy 2 łyżki oliwy, wrzucamy grzyby i czosnek i smażymy na średnim ogniu przez 5 minut. Mięso kroimy w kawałeczki. Natkę myjemy, osuszamy i drobno siekamy. Mięso i natkę dodajemy do grzybów i smażymy kolejne 5 minut. Kiedy wszystko będzie gorące, a woda z grzybów odparuje, zdejmujemy patelnię z ognia. Przekładamy grzyby z mięsem do malaksera i miksujemy, ale tyle tylko, żeby powstał grubo mielony farsz, a nie gładka pasta. Doprawiamy do smaku solą i sporą ilością świeżo zmielonego pieprzu. Z chleba tostowego odcinamy skórkę. Połowę kromek smarujemy grubo grzybowym farszem, po czym przykrywamy pozostałymi kromkami i lekko dociskamy ręką. Jajka wbijamy na głęboki talerz i roztrzepujemy widelcem. Na drugi, tym razem płaski, talerz wsypujemy kilka garści tartej bułki. Grzybowe sandwicze starannie panierujemy najpierw w jajku (pamiętajmy o bokach kanapek - też trzeba je zanurzyć w jajkach!), a potem w tartej bułce (brzegi też!). Na dużej patelni rozgrzewamy sporo oliwy - powiedzmy do wysokości 1/2 cm. Na dobrze rozgrzaną kładziemy kanapki i smażymy na złoty kolor z obu stron. Usmażone grzanki odsączamy z oliwy na papierze kuchennym, kroimy po skosie na pół i natychmiast podajemy.

Temperatura podawania: ciepła

Główny składnik: warzywa

Kiedy przygotować Weneckie grzanki z grzybami: do zrobienia w ostatniej chwili

Okazja: codziennie

Grupa konsumenta: dla każdego

Styl potrawy: klasyczna

Wersja do druku




Podziel siÄ™ linkiem:


Komentarze: