W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.
X

Piece of cake

Jesteś w: Przepisy kulinarne / Przepisy / Pieczona marchewka z pietruszką

Menu


Wasze komentarze

Ciekawostki i specjały kulinarne wprost do Twojej skrzynki. Podaj adres e-mail:


Partner

Dodaj Gazetkę do Google


Dodatek

Pieczona marchewka z pietruszką

Marchewka i pietruszka pieczone na blasze mają wyjątkowo dobry smak - cukier w nich zawarty karmelizuje się lekko i dodaje atrakcyjności codziennej włoszczyźnie.

Kraj pochodzenia: Wielka Brytania

Liczba porcji: 6-8

Czas przygotowania: szybkie

Stopień trudności: łatwa

Składniki:

  • 500 g (1/2 kg) ładnych marchewek
  • 500 g (1/2 kg) korzeni pietruszki
  • oliwa z oliwek
  • 4 gałązki tymianku
  • 2 łyżki miodu

Pieczona marchewka z pietruszką - Opis przyrządzania:

Piekarnik nagrzewamy do 200 stopni. Marchewki i pietruszki obieramy i płuczemy. Kroimy wzdłuż na pół lub na ćwiartki, jeśli korzenie były spore. warzywa układamy na blasze i polewamy 2-3 łyżkami dobrej oliwy. Z tymianku obrywamy listki i mieszamy je z warzywami. Solimy grubą solą (lub zwykłą) i mieszamy raz jeszcze. Wstawiamy blachę do piekarnika na 20 minut. Po tym czasie polewamy warzywa miodem, mieszamy i pieczemy jeszcze kwadrans. Podajemy prosto z piekarnika lub na ciepło.

Temperatura podawania: ciepła

Główny składnik: wegetariańska

Kiedy przygotować Pieczona marchewka z pietruszką: do zrobienia w ostatniej chwili

Okazja: codziennie

Grupa konsumenta: dla każdego

Styl potrawy: klasyczna

Wersja do druku

Podobne do Pieczona marchewka z pietruszką przepisy:

  • Pieczone warzywa z indyjskimi przyprawami
    Pieczone w piecu warzywa korzeniowe przyprawiamy pachnącą mieszanką przypraw typowych dla kuchni indyjskiej. Idealny dodatek do pieczonej jagnięciny, kurczaka z rożna lub białej ryby z rusztu.
  • Coq au vin czyli kura w winie Coq au vin czyli kura w winie
    Klasyk nad klasykami, sposób na starą i twardą kurę. Przepis pochodzi z Burgundii, ale taką kurę dusi się, jak Francja długa i szeroka, używając lokalnego wina (zawsze jednak dobrego).
  • Bulion z prawdziwkami
    Szalenie elegancka zupa z "garniturem" z mini warzyw i prawdziwków. Na bardzo wytworny obiad, wielką jesienną okazję, dla zaimponowania samym sobie...
  • Zupa z marchewki z imbirem
    Ładna w kolorze, intrygująca w smaku - marchewkowa zupa-krem doskonale rozgrzewa w zimie. Podajemy ją z czosnkową bułką lub grzaneczkami z serem.
  • Klasyczne ossobuco
    To przepis dla mojej przyjaciółki Halinki - długo przez nią wyczekiwany. Osoobuco wymaga pocięcia giczy cielęcej na poprzeczne plastry, co przez lata całe przekraczało wyobraźnię polskich rzeźników. Ostatnio jednak nastąpił wyraźny przełom i oto okazało się, że nic rzeźnikom nie straszne, że ciąć w poprzek potrafią i ba, czynią to nawet chętnie, wnioskując z obserwacji cielęcej podaży. W klasycznym mediolańskim przepisie nie dodaje się pomidorów, co bardzo mi odpowiada - w większości "włoskich" restauracji w Europie ossobuco dosłownie pływa w przecierze pomidorowym, co skutecznie zniechęca mnie do zamawiania tego właśnie dania. Poniższy przepis pochodzi od Anny Del Conte, znakomitej Włoszki piszącej po angielsku. Troszkę go zmodyfikowałam, ale tylko troszkę.




Podziel się linkiem:


Komentarze:

csark, 2015-10-18 11:27:34
o kurczę, pyszne! ląduje w mojej książce kucharskiej:)
Moja ocena: 5