Para-lekarstwo dla dysponujących dostępem do składników azjatyckich. Jak nam nie zaszkodzi, to na pewno pomoże. Swoją drogą napar ten bardzo rozgrzewa i przetyka górne drogi oddechowe - sprawdzałam na sobie.
Kraj pochodzenia:
Liczba porcji: 2-3
Czas przygotowania: ekspresowe
Stopień trudności: łatwa
Składniki:
Herbatka na przeziębienie - Opis przyrządzania:
Cytrynę i limetkę szorujemy w gorącej wodzie i osuszamy. Ścieramy skórkę - potrzebujemy pół łyżeczki skórki z cytryny i ćwierć łyżeczki skórki z limetki. Owoce obieramy ze skórki, białych błonek i pestek.
Połowę tak przygotowanej cytryny i połowę limetki kroimy w kostkę i wkładamy do garnuszka. Dolewamy dwie i pół szklanki wody oraz dodajemy oba rodzaje startej skórki, cukier palmowy, liście limetki, ostrą papryczkę, pokrojoną drobno trawkę cytrynową, imbir w plasterkach (ze skórką), ziele angielskie, pieprz i goździk. Doprowadzamy do wrzenia, przykrywamy i gotujemy na małym ogniu 5 minut.
Po tym czasie gasimy ogień i wrzucamy do garnka rumianek i miętę. Zostawiamy na 4 minuty do naciągnięcia (pod przykryciem), po czym cedzimy do kubka przez gęste sitko i pijemy gorące.
Zaparzoną herbatkę można odgrzewać.
Temperatura podawania: ciepła
Główny składnik: mięsna
Kiedy przygotować Herbatka na przeziębienie: do zrobienia w ostatniej chwili
Okazja: codziennie
Grupa konsumenta: dla każdego
Styl potrawy: klasyczna