W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.
X

Piece of cake

Jesteś w: Przepisy kulinarne / Przepisy / Placki ziemniaczane na ostro

Menu


Wasze komentarze

Ciekawostki i specjały kulinarne wprost do Twojej skrzynki. Podaj adres e-mail:


Partner

Dodaj Gazetkę do Google


Danie główne

Placki ziemniaczane na ostro

Pikantne, zimowe podejście do popularnych placków. Mnie najbardziej smakują z gęstym tureckim jogurtem, skrapiane sokiem z limetki.

Kraj pochodzenia:

Liczba porcji: 4

Czas przygotowania: ekspresowe

Stopień trudności: łatwa

Składniki:

  • 1 kg ziemniaków
  • spora cebula
  • 4 czerwone papryczki chili
  • 2 zielone papryczki chili
  • mały pęczek kolendry
  • 2 jajka
  • kopiasta łyżka mąki
  • olej z orzeszków ziemnych do smażenia

Placki ziemniaczane na ostro - Opis przyrządzania:

Ziemniaki obieramy, płuczemy i wycieramy, po czym ścieramy na grubej tarce. Cebulę obieramy, kroimy na pół i kroimy w cienkie plasterki - dodajemy do ziemniaków. Paryczki chili myjemy i kroimy w plasterki - jeśli wolimy wersję łagodniejszą, to najpierw usuwamy pestki i membrany. Dodajemy do ziemniaków. Kolendrę myjemy i osuszamy. Odkładamy kilka gałązek do dekoracji, resztę drobno siekamy i dodajemy do ziemniaków. Wszystkie warzywa starannie mieszamy, dodając jajka, mąkę i trochę soli. Dużą patelnię stawiamy na ogniu i rozgrzewamy. Wlewamy tyle oleju, by na dnie była cienka warstwa tłuszczu. Na gorący olej kładziemy łyżką porcje masy i rozklapujemy je na cienkie placki. Smażymy kilka minut na sporym ogniu, aż spód placków będzie przyrumieniony. Łopatką kuchenną odwracamy placki i smażymy dalej, aż i druga strona będzie rumiana. Zdejmujemy placki z patelni i odsączamy z tłuszczu na kawałku papieru kuchennego. Usmażone placki trzymamy w cieple, a gdy wszystkie będą gotowe, podajemy z jogurtem lub gęstą śmietaną.

Temperatura podawania: ciepła

Główny składnik: wegetariańska

Kiedy przygotować Placki ziemniaczane na ostro: do zrobienia w ostatniej chwili

Okazja: codziennie

Grupa konsumenta: dla każdego

Styl potrawy: nowatorska

Wersja do druku

Podobne do Placki ziemniaczane na ostro przepisy:

  • Najzwyklejsze placki ziemniaczane Najzwyklejsze placki ziemniaczane
    Placki to placki. Jedna uwaga: znam domy, w których placki z dodatkiem cebuli je się na słodko (ze śmietaną i cukrem). U mnie do placków przewidzianych na słodko cebuli się nie daje. Czytałam, że jeśli cebulę się doda, starte ziemniaki nie będą zbyt szybko się rumienić, więc na pewno placki nie będą surowe w środku. Niech każdy zatem sam zdecyduje, z cebulą czy bez!
  • Luksemburskie placki ziemniaczane
    Gromperekichelcher - tak nazywają się te placki w Luksemburgu (ale nie podejmuję się napisać tego fonetycznie...); można je kupić u ulicznych sprzedawców. Rozgrzewają!
  • Roesti z grzybami
    Bardzo smaczny, niemal bezmięsny obiad. W sezonie grzybowym możemy oczywiście użyć grzybów leśnych, ale jeśli ktoś nie ufa "dziczyźnie", niech się trzyma bezpiecznych pieczarek... Podajemy z musem jabłkowym lub śmietanowym sosem.
  • Chińskie placki z zieloną cebulką (grube) Chińskie placki z zieloną cebulką (grube)
    Pulchne placuszki, nadziewane cebulką dymką, podaje się w północnych Chinach jako łagodzący dodatek (fan) do dań mięsnych i rybnych (cai) – zamiast ryżu lub wraz z nim. Kawałki takich placków maczamy w sosie, traktując je jak rodzaj łyżki. Zielona i chrupiąca świeżość cebulki miło kontrastuje z kryształkami soli, którymi placuszki są posypane.
  • Bardzo udane placki warzywne
    Naprawdę niezwykle smaczny obiad - powstał ciut przypadkiem, na zasadzie szybkiego przeglądu lodówki. A że u nas zawsze można tam znaleźć rozmaite warzywa, oto właśnie rezultat - co w tym naprawdę dziwne, to że Dzieci były bardzo zadowolone!




Podziel się linkiem:


Komentarze: