W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.
X

Piece of cake

Jesteś w: Przepisy kulinarne / Przepisy / Confit z kopru włoskiego

Menu


Wasze komentarze

Ciekawostki i specjały kulinarne wprost do Twojej skrzynki. Podaj adres e-mail:


Partner

Dodaj GazetkÄ™ do Google


Dodatek

Confit z kopru włoskiego

Confit z kopru włoskiego

Jedno z moich najulubieńszych dań warzywnych - i w dodatku całą porcję mogę zjeść sama, gdyż nikt u mnie w domu kopru włoskiego jakoś nie poważa... To pewnie przez ten anyżkowy posmak, choć mnie on zupełnie nie przeszkadza, a anyżku jako takiego z całego serca nie znoszę! Confit z kopru jest jarzynką delikatną, ale elegancką, zarówno w smaku, jak i wyglądzie. Pasuje przede wszystkim do białej ryby, ale mnie najbardziej smakuje jako danie (z kawałkiem bagietki) lub dodatek do grillowanej jagnięciny.

Kraj pochodzenia: Francja

Liczba porcji: 4

Czas przygotowania: szybkie

Stopień trudności: łatwa

Składniki:

  • 4 Å‚adne bulwy kopru wÅ‚oskiego
  • 2 szczodre Å‚yżki masÅ‚a
  • 1/2 szklanki biaÅ‚ego wytrawnego wina lub wody

Confit z kopru włoskiego - Opis przyrządzania:

Koper przycinamy u podstawy, odcinamy także zielone pierzaste listki na czubku. Zdejmujemy zewnętrzne stwardniałe warstwy - jeśli koper jest naprawdę młody, to możemy ten krok pominąć... Każdą bulwę kroimy pionowo na pół tak, żeby cięcie przeszło przez podstawę i listki trzymały się razem. Starannie płuczemy i osuszamy w ściereczce.
W rondlu o grubym dnie rozgrzewamy masło. Na gorące kładziemy bulwy kopru przecięciem do dołu. Smażymy na średnim ogniu, aż spodnia strona kopru się porządnie przyrumieni. Przewracamy każdą połówkę na drugą stronę i też przyrumieniamy. Jeśli nie wszystkie kawałki kopru udało się nam zmieścić w rondlu od razu, smażymy je partiami, kładąc obsmażone już połówki jedna na drugiej. Koper w trakcie smażenia traci wodę, więc w końcu uda nam się wszystkie kawałki zmieścić w rondlu jedną warstwą.
Usmażony koper solimy i pieprzymy z młynka, wlewamy wino lub wodę. Zmniejszamy ogień na możliwie mały, rondel przykrywamy i dusimy koper tak długo, aż będzie bardzo, ale to naprawdę bardzo, bardzo miękki (powinno się móc pokroić go łyżką).
I to tyle - koper jest gotowy, mięciutki, przesiąknięty swoim własnym, skoncentrowanym smakiem. Podajemy go na gorąco lub ciepło, jako dodatek lub jako danie samodzielne, czyste w smaku i formie.

Temperatura podawania: ciepła

Główny składnik: wegetariańska

Kiedy przygotować Confit z kopru włoskiego: można zrobić wcześniej

Okazja: codziennie

Grupa konsumenta: dla każdego

Styl potrawy: klasyczna

Wersja do druku



Podziel siÄ™ linkiem:




Komentarze: