Adres: http://www.pieceofcake.pl/Przepisy/Szybkie-pikle-z-czerwonej-cebuli

Szybkie pikle z czerwonej cebuli

Bardzo dobre pikle o wstrząsająco różowym kolorze. Tym górują nad innymi, że można je używać od razu, nie wymagają tzw. przegryzienia się.

Rodzaj dania: Przetwory

Kraj pochodzenia: Wielka Brytania

Liczba porcji: kilka słoików

Czas przygotowania: szybkie

Stopień trudności: łatwa

Składniki:
500 g (1/2 kg) czerwonej cebuli
2 szklanki (1/2 litra) białego octu winnego
250 g (1/4 kg) cukru
2-3 listki laurowe
3 jagody jałowca
3 jagody angielskiego ziela
1/2 łyżeczki ziaren czarnego pieprzu

Opis przyrządzania:
Cebulę obieramy i kroimy w plastry o grubości 2-3 mm, po czym rozdzielamy na poszczególne "obrączki".
Do rondla wlewamy ocet, dodajemy cukier, listki laurowe, jałowiec, ziele angielskie i pieprz. Stawiamy na średnim ogniu i doprowadzamy do wrzenia, co jakiś czas mieszając, żeby cukier się rozpuścił. Gotujemy 3 minuty od zagotowania, po czym zdejmujemy z ognia i studzimy.
Z octu wyjmujemy przyprawy, po czym stawiamy rondel znów na ogniu - dużym. Kiedy się zagotuje, wrzucamy 1/3 krążków cebuli. Kiedy ocet znów zacznie się gotować, odławiamy cebulę łyżką cedzakową i kładziemy na talerzu cienką warstwą, żeby szybko ostygła. Wrzucamy następna porcję i postępujemy tak samo.
Odstawiamy do wystygnięcia zarówno cebulę, jak i ocet, po czym powtarzamy cały proces (wrzucanie cebuli do wrzącego octu, odławianie, studzenie jednego i drugiego) jeszcze 2 razy - jest to nudne, ale da się przeżyć.
Po trzecim gotowaniu znów odstawiamy wszystko do kompletnego wystygnięcia, po czym wkładamy cebulę do wysterylizowanych słoików, zalewamy zimnym octem, zakręcamy i trzymamy w chłodnym miejscu.
Taka cebula jest świetnym dodatkiem do domowych cheeseburgerów lub hotdogów. Pasuje też do dojrzałych żółtych serów, zaś osobiście najbardziej lubię wszelkie pikle jako dodatek do smażonego sera...

Temperatura podawania: zimna

Główny składnik: wegetariańska

Kiedy przygotować: można zrobić wcześniej

Okazja: codziennie

Grupa konsumenta: dla każdego

Styl potrawy: klasyczna

PieceOfCake © 2008-2023