Adres: http://www.pieceofcake.pl/Przepisy/Poledwiczki-wieprzowe-z-orzeszkami-piniowymi

Polędwiczki wieprzowe z orzeszkami piniowymi

Błyskawiczne i świetne danie z wieprzowej polędwiczki. Doskonałe w sytuacji awaryjnej, gdy brak nam pomysłu i czasu na coś specjalnego. Słodko-kwaśny sos z orzeszkami piniowymi powinien też smakować dzieciom, czego nigdy nie należy lekceważyć.

Rodzaj dania: Danie główne mięsne

Kraj pochodzenia:

Liczba porcji: 4

Czas przygotowania: ekspresowe

Stopień trudności: łatwa

Składniki:
500 g (pół kilo) polędwiczek wieprzowych
pęczek natki
cytryna
garść mąki
oliwa z oliwek
25 g orzeszków piniowych
łyżka płynnego miodu

Opis przyrządzania:
Polędwiczki myjemy, osuszamy i obieramy z błon. Kroimy w plastry o grubości 2 cm. Natkę płuczemy, osuszamy i oskubujemy listki, po czym listki te dość drobno siekamy. Cytrynę szorujemy w gorącej wodzie i wycieramy. Z połowy ścieramy skórkę (na drobnej tarce), a potem wyciskamy sok (z całej cytryny). Mąkę wsypujemy na płaski talerz, solimy i - za przeproszeniem - pieprzymy i obtaczamy w niej kawałki mięsa, strzepując nadmiar.
Na patelni rozgrzewamy łyżkę oliwy, wkładamy omączone kawałki mięsa i smażymy po 3 minuty z każdej strony, aż będą ładnie przyrumienione. Zdejmujemy z patelni i trzymamy w cieple, zaś na patelnię wlewamy drugą łyżkę oliwy, wrzucamy orzeszki piniowe i smażymy, mieszając, aż się przyrumienią. Dodajemy natkę, skórkę i sok z cytryny oraz miód i gotujemy, mieszając, aż wszystko połączy się w sos. Wkładamy mięso i podgrzewamy przez kilka minut, obracając kawałki polędwiczki, żeby się dobrze rozgrzały.
Do mięsa pasują kluseczki lub Kremowe piure.

Temperatura podawania: ciepła

Główny składnik: mięsna

Kiedy przygotować: do zrobienia w ostatniej chwili

Okazja: codziennie

Grupa konsumenta: dla każdego

Styl potrawy: nowatorska

PieceOfCake © 2008-2023